Hakkımızda

C.HARRISON Kimdir?

AntiGravity® Fitness (est.1991 in NYC) kurucusu olan Christopher Harrison, Suspension ( askı ) Fitness ve Hava Yoga türlerinin yaratıcısıdır.

AntiGravity® Kurucusu Christopher Harrison, insanlara uçmayı öğretme konusunda uzman olan bir uçma gurusudur. Rock turlarında, Broadway’de, TV gösterilerinde ve spor müsabakalarındaki Hava Kareografileri ile dünya çapında izleyicileri heyecanlandırmıştır. Christopher, eski bir Broadway dansçısı ve aynı zamanda da akrobasiye olan sevgisinin bir göstergesi olarak AntiGravity® isimli hava göstericileri ekibini kuran, dünya standartlarında bir jimnastik uzmanıdır. Yeni yeni ortaya çıkan “Suspension Fitness” alanındaki ilk bütünlüklü program olan AntiGravity® Fitness, Harrison’un diğer insanlara ilham verme tutkusundan kaynaklanan son tasarımıdır. Harrison, uluslararası alanda geçerliliği kabul edilmiş eğlence ve Fitness markası AntiGravity® Inc. (1991) ‘in kurucusu ve Sanatsal yönetmenidir.

Yaşamda, bizi aşağı doğru çeken kuvvetlerde gizli olan şey, bizi yukarı çıkaracak olan enerjinin ta kendisidir.

CHRISTOPHER HARRISON

harrison-anti-gravity-yoga

Akrobasi ve sporun birleşimine olan sevgisi, hava gösterisi hareketini ortaya çıkarmasında etkili olmuştur. Bir üretici/yönetmen/koreograf olarak, Broadway gösterilerinden Akademi Ödüllerine ve Olimpiyat Oyunlarına, dünya kamuoyunca çok iyi bilinen yüzlerce gösteride pay sahibi olmuştur.

Hırslı bir atlet olarak, dalış, amigoluk, trambolin ve jimnastiğe dayanan bir geçmişi vardır. 17 yaşındayken bir jimnastik uzmanı olarak ulusal baz da ikinciliği, USSAF Dünya Oyunlarında ise dördüncülüğü vardır. 20 yaşına gelene kadar bedeni “yenilmez” olarak görünüyordu ki, yine fizik yasalarına karşı mücadele ederken büyük bir sakatlık geçirdi ve her iki dizinden de ameliyat oldu. 8 cerrahi müdahale sonrasında doktorları Christopher’ın bir daha asla dans edemeyeceğini, perende atamayacağını, kayamayacağını ve hatta koşamayacağını söyledi. Yarışmacı yılları geride kalmıştı hayalleri paramparça olmuştu. Christopher’ın hareket yeteneğini paylaşma tutkusu, öncülük ruhunu ortaya çıkardı. Azmi ve zorlukları yenme gücü, ilk keşfini yapmasına yol açtı; “Yaşamda, bizi aşağıya doğru çeken kuvvetlerde gizli olan şey, bizi yukarılara çıkaracak olan enerjinin kendisidir.” Christopher, sonraki iki yılını sıkı bir fizyoterapi ve Pilates yardımıyla iyileşmeye çalışarak geçirdi. Christopher kendi bedenini tanıdıkça, Joseph H. Pilates’in öğretilerinden çok esinlendi ve bu öğretiler,tedavi gücünü hedeflerine ulaşmak için harekete geçirdi. Bu sıralarda Christopher’ın üstün akrobasi ve dans yeteneği, Akademi Ödülleri adayı Herb Ross’un dikkatini çekti ve gişe rekorları kıran Footloose’da rol almasını sağladı; böylece profesyonel kariyeri de başlamış oldu. Bir çığır açan ve geniş ölçüde kabul gören dünya standartlarında hava akrobasi gösteri şirketi AntiGravity® Entertainment’ı kurmadan önce, bir gösterici olarak Broadway’de, opera binalarında, dünya sahnelerinde ve uzun metrajlı filmlerde etkileyici övgüler aldı.

Christopher Harrison, Harrison AntiGravity® Hamağı da dahil olmak üzere birçok hava gösterisi teçhizatının yaratımcısıdır. Broadway’de yaptığı Hava Tasarımı, NINE müzikalinin yapımcı ve oyuncularının aldığı iki Tony Ödülü ile tanındı. “tırtıllı dans elastik halatı” icadı ile SWING isimli Broadway gösterisindeki işi, Lynne Taylor Corbett’in Tony Ödüllerine aday olması ile tanındı. Bir spor türüne dönüşmesini umduğu yeni bir trend başlatan AntiGravity® Botlarını, bir gösteri aleti olarak tanıttı.

Christopher’ın beden konusundaki muazzam bilgisi tamamen içgüdüsel değildir. Harrison’un Utah Üniversitesi’nden dans bölümünde lisans derecesi vardır. Kinesyoloji bölümünü de uzmanlık alanı olarak belirlemiştir. Bu üniversitenin şampiyon takımının jimnastik hocalığını da yapmıştır. Harrison yogayı ilk olarak 1990’lı yılların başlarında eğitim gördüğü Hindistan’daki Ayuvedic Merkezi’nde tanıdı. New York bulunan Integral Yoga merkezinde eğitimine devam etti ve sürekli dünyayı dolaştı. Christopher ayrıca 1980’li yılların başlarında New York’ta Romana ile Pilates çalıştı. Amerika Aerobik ve Fitness Derneği’nin (AFFA) lisanslı kişisel antrenörü ve Birleşik Devletler Jimnastik Federasyonu’nun (USGF) lisanslı jimnastik antrenörüdür. Yetersiz hizmet almış gençlere zindelik ve sağlıklılık vermeyi amaçlayan Wendy Hilliard Derneği’nin yönetim kurulunda bulunmaktadır. Çocuklarla birlikte yaptığı işler sebebiyle Time Warner tarafından “Haftanın New York’lusu” ödülüne layık görülmüştür. “New York Times”tan, “Times of India”ya ve Uluslararası Jimnastik Dergisi’ne kadar birçok yayında boy göstermiştir. The ViewThe Today ShowGood Morning America ve en son da The Katie Show isimli televizyon programlarında konuk olarak yer almıştır.

Harrison, üçüncü derece laym hastalığını başarıyla atlatmıştır. Tamamen iyileşmiş olduğundan, beden/zihin/ruh arasındaki bağlantıyı iyi bilmektedir. Gerçeğin devamlı bir öğrencisi olarak, evreni kavrayış biçimini tüm işlerinde mutlaka barındırır. Profesyonel uğraşlarının dışında, Christopher hevesli bir kar kayakçısı, tek sıra tekerlekli patenci, dans partneri, hava dublörü ve Segway kullanıcısıdır. 15 yaşından beri eğitim vermektedir ve buluşlarını başkalarıyla paylaşmaktan onur duymaktadır.

HARRISON’UN KİŞİSEL GARANTİSİ
İnsanlardan AntiGravity tekniklerimin faydalarına ve güvenliğine “yalnızca inanmalarını” istemektense, büyük Alman filozofu Karl Jung’un bir sözü ile onlara seslenmek istiyorum: “Kuşkularınızı bırakın”.

Kuşkularınızı bırakırsanız, sizi tek seansta daha mutlu, daha sağlıklı ve daha cesaretli yapacağımı garanti ediyorum.

Bu benim kişisel garantimdir!
Kuşkularınızı bırakın, AntiGravity’i yaşayın.