Hakkımızda

AGF Tanım

AntiGravity® Fitness (est.1991 in NYC) kurucusu olan Christopher Harrison, Suspension ( askı ) Fitness ve Hava Yoga türlerinin yaratıcısıdır. 2007‘de AFAA, ACE, YOGA ALLIANCE & CYQ (in Europe) tarafından kabul edilen bu teknik 51+ ülkede , dünya çapında en yenilikçi ve eğlenceli Fitness trendi olarak günden güne yayılmaktadır. 2013 Haziran itibariyle Türkiye‘de uygulanmaya başlanmış olup , hızla gelişmeye devam etmektedir.

AntiGravity® Fitness ve AntiGravity® Fitness programları ABD ve Uluslararası telif kanunları ve anlaşmaları tarafından korunan , havada yapılan bir artistik hareket biçiminden türetilmiş olan tescilli bir Fitness tekniğidir.

AntiGravity® Fitness, bireyin genel sağlığını ve fiziksel çevikliğini arttırırken keyif alıp güzelleşmesini sağlamak için tasarlanmış, kapsamlı bir fitness tekniğidir. Egzersizlerin sıralarının belli olduğu bu benzersiz kombinasyon, kişinin omurgası üzerindeki basıncı azaltmayı ve kasları uzatıp güçlendirerek vücudu ayak parmaklarından başa kadar doğrultmayı hedefler. Harrison AntiGravity® Hamağı, uçları bir salıncak gibi iki farklı asma noktasına bağlanan yapısal bir kumaştır. AntiGravity® Fitness programında bu hamak, kişinin zeminle olan dinamik ilişkisini, fizik yasalarına meydan okuyan benzersiz egzersizler yoluyla değiştirerek, vücudu uyumlamak için kullanılır. Bu yeni yoga desteği, yumuşak bir trapez vazifesi görür ve basit askı teknikleriyle ileri düzey duruşları tam olarak öğrenmenize destek olur. Harrison AntiGravity® Hamağını kullanarak daha fazla gerinin ve zorlu duruşların süresini uzatın.

Teknik, jimnastikçiler tarafından hava hareketlerini keşfetmek amacıyla tasarlanmış olup, tüm atletlerin ihtiyaçlarına hizmet edebilmesi için değiştirilip geliştirilmiştir.  CHRISTOPHER HARRISON ‘ın kurucusu olduğu AntiGravity® %60 yoga, dans, pilates, kinesis, gyrotonic ve akrobasiden meydana gelen melez bir egzersiz metodu olup, sizi yerçekiminin baskısından kurtararak formda tutmayı sağlayacak bir çalışma programıdır.

pink-antigravity

Pink AntiGravity® performansı ile 52. GRAMMY Ödülleri – 31 Ocak, 2010 Los Angeles

AntiGravity® Fitness, kişinin omurgasını esnek tutarak ve dolayısıyla duruşunu doğrultarak, yaşlanma sürecini tersine çeviren bir yöntemdir. Hareketliliğin artması kadar önemli bir diğer
unsur olarak, bu teknikte kişi omurlar üzerine baskı yaratmadan ters dönme hareketlerini gerçekleştirmenin sağlığa olan birçok faydasını da görür. Yerçekiminin tüm olumsuz etkilerini ortadan kaldırmaya yarayan, omurlar ve eklemler üzerine baskı yaratmadan yapılan ters dönme hareketleri ile içeriği oluşturmuş olan en güvenli tekniktir.

AntiGravity® Fitness, hem spor hem de hareket becerileri için kullanılabilen bir çapraz eğitim tekniğidir. Kişinin omurgasını esnek tutarak ve dolayısıyla duruşunu doğrultarak, yaşlanma sürecini tersine çeviren bir yöntemdir

AntiGravity®, Christopher Harrison tarafından 1991 yılında New York’ta kurulmuş olan bir akrobatik performans topluluğudur. Hızla gelişen Hava Cambazlığı alanının en seçkin topluluğu olan bu Amerikan menşeili şirket, Olimpiyatlardan Broadway’e, Başkanlık yemin törenlerinden Akademi Ödülleri’ne kadar birçok yerde performans sergilemiştir.

Obama, Pink, Mariah Carrey, 50 Cent, Victoria Secret 2013 Fashion Show …

1999’da Harrison AntiGravity® Hamağı keşfedilmiş olup,  2007‘de AFAA, ACE, YOGA ALLIANCE & CYQ (in Europe) tarafından kabul edilen tek hava yoga tekniği AntiGravity® Fitness ‘dır.